НБУ ввів в обіг пам’ятну монету присвячену Львівській музичній академії

Сьогодні, 5 вересня, Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні “175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка”. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі НБУ.

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету “175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка”


Ця монета продовжує серію “Вищі навчальні заклади України” та присвячену одному з найстаріших музичних навчальних закладів в Україні та Європі, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання. Виникнення та існування академії тісно пов’язані з діяльністю музичних навчальних закладів Львова, історія яких сягає ХІХ століття. У музичній академії здобули освіту такі зірки музичної сцени, як С. Крушельницька, Д. Січинський, О. Мишуга, В. Барвінський, М. Скорик та багато інших. Об этом сообщает duplet.in.ua со ссылкой на СМИ.


Вона виготовлена з нейзильберу, коштує 41 гривню, тираж її – 30 000 штук.

На аверсі монети розміщено стилізовану композицію: на тлі нотних рядків зображено музичний інструмент – ліру, угорі якої – малий Державний Герб України, під ним написи: УКРАЇНА/2/ГРИВНІ; унизу: логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України та рік карбування монети – 2019.

Аверс монети “175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка”

На реверсі монети розміщено зображення будівлі академії, над яким – портрет композитора і педагога Миколи Лисенка та написи: ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ ІМЕНІ М. В. ЛИСЕНКА (угорі півколом), 175/РОКІВ (унизу).

Реверс монети "175 років з часу заснування Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка"

Художники: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій

Скульптор: Дем`яненко Володимир


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/nbu_vviv_v_obig_pamyatnu_monetu_prysvyachenu_lvivskiy_muzychniy_akademii_325269.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя